Yaz Düğünleri

Yaz Düğünlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli detaylar

» Düğün Mekanları

Hemen Paylaş!

                                         YAZ DÜĞÜNLERİ 

                                  

Yaz düğünlerinde alternatifler oldukça fazla. Haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında güzel yaz düğünleri gerçekleştirilebilir. Bu düğünler deniz kenarında, havuz başında, teknede, yatta, evin bahçesinde, kırda, otellerde veya düğün salonlarında yapılabilir.

Yaz düğünlerinde müzik 00.00’da sonlanır. Bu nedenle çok kalabalık bir düğün yapılacaksa önerilen “welcome kokteyl” veya nikahı dış mekanda yapıp, düğünün devamını iç mekanda devam ettirmektir.

Nikahtan sonra gelin ve damadın tebrikleri kabul etme süreci uzun sürdüğünden eğlenmek için çok az zaman kalabilir. Nikahtan sonra düğüne içeride devam edildiğinde bu süreç mekanla yapılacak anlaşmaya göre istenen saate uzatılabilir. Farklı bir alternatif olarak saat 00.00’dan sonra iç mekanda önceden hazırlanılan “after party” ortamında da eğlenceye devam edilebilir.

Yaz düğünlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli detay da hava koşullarıdır. Havanın yağmurlu olabilme ihtimalini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Kapalı yeri olmayan bir mekan için en doğru çözüm çadırlar olacaktır. Bu çadırların şeffaf ve şık görünümlü olanları da bulunmaktadır.

Yaz düğünlerindeki mekanlarda canlı renklerin kullanılması önerilir. Önceki senelerde genellikle beyazların hakim olduğu düğünler, son senelerde yerini çok iddialı renklerden oluşan şık konseptlere bırakmıştır.

 


Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir