Gelinlik Alırken Dikkat Edilecekler

Gelinlik Alırken Dikkat Edilecekler

» Gelinlik

Hemen Paylaş!

 

Gelinlik Alışverişi İçin Öneriler

Gelinlik seçmek eğlenceli bir iş gibi görünse de oldukça stresli ve zorlayıcı şartlarla daralan zamanda sizi iyice bunaltabilir. Vereceğimiz ipucuyla mükemmel gelinliğe zahmetsiz ulaşabilirsiniz.

1- Erken saatte randevu alın: En iyi servis için, mağazalardan hafta içinde bir gün en erken saatte randevu almaya çalışın. Bu saatlerde mağazalar daha çok sakin, çalışanlar daha çok ilgili olur.

2- Davetli listesini kısaltın: Her ne kadar bütün arkadaşlarınızın sizinle gelinlik seçmeye gelmesini isteseniz de, gelinlik tasarımcısı Claire Pettibone ekibinizi küçük tutmanızı tavsiye ediyor. ”Ne kadar kalabalık olursa gelinin kafası o kadar çok karışır.” diyor. Fikirlerine ve zevkine güvendiğiniz bir, en fazla iki kişiyi çağırmanız yeterli olacaktır.

3- Yataktan yeni çıkmış gibi gözükmeyin: Gelinlikler ne kadar güzel olursa olsun, siz mükemmel gözükmediğiniz sürece elbiseye aşık olmanıza imkan yok. ”Normal bir günde sabah işe giderken hazırlanıyormuş gibi düşünün.” diyor. Gabriella New York Bridal Salon’un sahibi Gabriella Risatti. Saçınız ve makyajınız hep yaptığınız gibi olsun. Biraz allık, maskara ve dudak parlatıcısı kullanabilirsiniz. Denediğiniz gelinliklere makyaj bulaşır diye sakın korkmayın, mağaza çalışanları bu konuya mutlaka dikkat edeceklerdir.   

4- Puantiyelileri evde bırakın: ”Kaç gelinin desenli iç çamaşırıyla gelinlik denemeye geldiğinde inanamazsınız.” diyor Pettibone. Ten rengi aşıksız bir sutyen ve yine ten rengi dikişsiz g-string giymenizi öneriyor ki sizi rahatsız edebilecek bir görüntü oluşmasın. Provalara yanınızda korse getirerek elbisenin üzerinde en güzel şekilde durmasını garantiliyebilirsiniz.

5- Ölçülere dikkat: Gelinlik normalde vücudunuzun en geniş bölgesine göre seçilir. Yanlız bazı tasarımcılar farklı göğüs ve basen ölçülerine göre de özel modeller yapabiliyorlar. Aklınızda olsun. Gelinlik bedenleri normal elbiselere göre iki beden daha büyük olurlar. Etiketi görünce sakın korkmayın.

6- Acilen ayakkabılarınızı seçin: Elbisenize karar verdikten sonra ilk provanızı kesinlikle düğününüzde giyeceğiniz ayakkabılarınızı da götürmelisiniz. ”Gelinliğin etek boyunu kesin topuk ölçüsü olmadan ayarlamamız mümkün değildir.” diyor Risatti.

7- Gelinlik seçiminde erken davranın: Gelinlik tercihinizi son haftalara bırakmayın. Gelinliğiniz düğün tarihinden en az 5 ay öncesinde seçilmesi tavsiye ediliyor.

8- Zaman ayırın: Gelinlik satın alırken fiyatlar sadece malzemeye göre değil, modele göre de değişebiliyor. Tafta, organize, ipekli gibi lüks kumaşlarda da modele göre değişen fiyat aralıklarında seçenekler mevcut. Hem bütçenize hem de zevkinize uygun modeli bulabilmek için tek yapmanız gereken biraz zaman ayırmak.

9- İmza atmadan önce emin olun: Gelinlik satın alırken ücretin bir kısmını depozit olarak ödeyeceğinizden, karar verirken iyi düşünün. Sipariş ve tadilat sonrasında paranızı geri almanız pek de mümkün değildir.

10- Düğün gününden bir hafta önce ölüm orucuna başlamak size çok çekici gelse de, her zamanki rejim planınızı ve sporunuzu uygulamaya devam etmeniz daha uygun olabilir.

 


Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir