Düğün Fotoğrafı için Öneriler

Düğün fotoğrafı çektirmek isteyenlere öneriler

» Fotoğraf Dünyası

Hemen Paylaş!

Dış mekanda düğün fotoğrafı çektirmek isteyenler nelere dikkat etmeli?

Dış mekanda düğün fotoğrafı çektirmek isteyenler ilk önce; "tüm günün hikayesinin anlatıldığı doğal anlardan oluşan fotoğrafların yer aldığı bir çekim mi yoksa doğal, tarihi ya da farklı bir mekanda bir dış çekim mi ?" diye, ne istediğine karar vermeli.

Düğün fotoğrafı çektirmek isteyenler fotoğraf çekimine kısa bir süre ayırmamalı. Çekimlere zaman ayrılmalı ve önem göstermeli. İmkanı olan varsa eğer düğün günü harici bir günü tercih etmeli. Düğün gününde çıkacak aksilikler ve stresten dolayı ortaya çıkacak gerginlik, fotoğraflarda negatif bir etki yaratabilir.

Fotoğraf: Gökhan Beter www.gokhanbeter.com


NEŞELİ ARKADAŞLARINIZI YANINIZDA GÖTÜRÜN 

Düğün fotoğrafı çekimine giderken mutlaka stresten uzak olun. Özellikle düğün gününde çekim yaptıracak olanlar, çekime giderken eğlenceli ve neşeli bir arkadaşınızı yanınızda götürün. Çekime giderken eğlenme ve stres atma düşünesiyle gidin. İmkanı olan varsa düğün günü harici bir gün de çekim yapmalı. 

Düğün çekimlerinde tamamen doğal olun. Özellikle damatlar fotoğraf çekimlerinde gergin olurlar. Bu gerginliğide fotoğrafçıya yansıtabilirler. Bundan dolayı çekime giderken Gelin hanımlar Damatları yumuşatmaya çalışmalı.

 Verilmesi gereken her pozun Fotoğrafçı tarafından söylenmesini beklemeyin.. Kendinizi tamamen fotoğrafçıya bırakırsanız eğer ortaya doğal pozlardan çok yapmacık pozlar ortaya çıkacaktır. Açık alanda çekim yapılırken güneşin dik geldiği saatleri tercih etmeyin. Fotoğraf çekimi için ideal saatler 16:00 – 19:00 arasıdır. Bu saatler arasında fotoğraflarınızı çektirmekte fayda vardır.

Daha önce hiç fotoğraf çektirmemiş çiftler çekime gitmeden önce mutlaka internet sitelerinden pozlara bakmalı. O pozlar üzerinde gerekirse damatla beraber prova yapmalı. 

DÜĞÜN FOTOĞRAFLARINDA NELERE DİKKAT ETMELİ? 

İlk öncelikle randevu, düğün tarihinden birkaç hafta öncesinden alınmalı. Malum yaz mevsimi fotoğrafçıların sezonu olduğu için birçok iyi fotoğrafçının tarihleri dolu olabilir.

Düğün fotoğrafçısını ararken mutlaka fotoğrafçının sitesine bakın. Çoğu fotoğrafçı standart pozlar üzerinde çalışır. Bu yüzden sitesini incelediğiniz fotoğrafçının kendine özgü, farklı çalışmaları var mı yok mu diye kontrol edin. Ben mesela çalışmalarımı kendi web sitem  www.gokhanbeter.com da mutlaka yayınlıyorum.

Fotoğraf: Gökhan Beter www.gokhanbeter.com


Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir