2013 Gelin Ayakkabı Modelleri

Rüya aksesuar " Gelin Ayakkabısı"

» Gelinlik Aksesuarları

Hemen Paylaş!

Gelinlik, evlenecek olan bayanların her gece hayalini kurduğu bembeyaz örtüdür. Adı sadece bir örtü ya da elbise olsa da manası çok derindir. Zaten anlamı bu kadar derin ve önemli olmasa bayanlar gelinlik modellerini bu kadar titizlikle seçmeye çalışmaz bu kadar vakit harcamazdı bir gelinlik için. Gelinlik modelleri evlenecek olan bayanlar için bu kadar önemli olduğuna göre üretici firmalarda bunu göz ardı etmiyor ve hanımların verdiği bu değeri karşılıksız bırakmayarak ortaya harika tasarımlar çıkartıyorlar. En azından bunun için çaba sarf ediyorlar. Hanımlar için gelinlik kadar olmasa da düğün ya da nikah günü için çok önemli bir detay daha var. O detay da gelinliğin altına giyilecek olan ayakkabı. Evet gelinlik ayakkabısı da bir gelin için çok önem teşkil etmektedir. Altına yazı yazılacak ve bir daha hiç giyilmeyecek olsa da.Gelinlik ayakkabıları hem gelinlik modeli ile uyum sağlamalı hem de göz alıcı bir parlaklıkta olmalı. Sadece parlaklıkta etmez tabi ki aynı zaman da rahat olmalı. Eğer damadın boyu uzun ise o zaman topuklu bir gelin ayakkabısı alma zorunluluğu ortaya çıkıyor. Eğer damadın boyu çok uzun değilse düz bir gelinlik ayakkabısı işinizi görecektir.

 

Gelinlik modellerini seçerken ayakkabı modelini göz ardı etmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü bazen aldığının gelinlik ayakkabı modeli ile o kadar uyumsuz durur ki giymekten vazgeçebilirsiniz. Avrupa’da çoğu nikahta gelinler özel gelinlik bir gelin ayakkabısı modeli yerine günlük standart bir ayakkabı giyip öyle gidebiliyorlar. Eğer sizin gelinliğiniz yerlere kadar uzanıyorsa özenle seçilmiş bir gelinlik ayakkabısı almanıza gerek yok.Nasıl olsa ayakkabınız gözükmeyecektir. Ama eğer gelinliğiniz kısa diz altı bir gelinlikse alacağınız gelinlik ayakkabısına önem vermenizi tavsiye ederiz. Yeni sezon gelinlik ayakkabılarından bakacaksanız eğer fiyat konusunda da biraz esnek olmanız gerekmektedir. Çünkü yeni sezon gelinlik ayakkabı fiyatları yüksek bir seviyede. Ayakkabı fiyatı önemli değil yeter ki ben beğeneyim diyosanız 2013 gelin ayakkabı modellerine bir göz atın derim. Çünkü 2013 gelin ayakkabı modelleri arasında çok şık modeller yer almaktadır. Eğer çok ayrıntıya takılan biri iseniz ve çok detaylı inceliyorsanız alacağınız ayakkabı modelini aceleye getirmemenizi öneririz. Daha sonra pişman olmamanız açısından bu önemlidir. Gelinlik ayakkabısı seçerken nazik ve kibar olmasını da göz önünde bulundurunuz. Sonuçta hanımlar nazik varlıklardır ve o naziklikte ürünler giymelidir.

Bayanlar için ayakkabı bir tutkudur. Bu bir de gelin ayakkabısı ise, aşka dönüşür. Ayakkabı tasarımcılarıda bu aşktan ilham alarak bu sene birbirinden şık gelin ayakkabıları seçenekleri sunuyorlar.

Bir iki yıldır trend olan gelinliğin altına renkli bir ayakkabı giymek ve onu gelin çiçeği ile bütünleştirmek. Tabiki bunu tercih edenler kadar etmeyenlerde olabilir.

 

Eğer gelinliğiniz sade ise altına ışıltılı abartılı bir ayakkabı tercih etmeniz uygun görünmeyebilir.Ya da aynı şekilde gelinliğiniz işlemeli veya boncuklu ise altına düz bir ayakkabı giyerseniz basit gözükebilir.

 

2013 yılı gelin ayakkabılarında çiçek, inci, dantel ve taş kullanımı oldukça fazla göreceğiz.

 

Moda Direktörü

Neşe Tunç Keskin

ntnese@gmail.com

 

 

 2013 Gelin Ayakkabı Modellerini Görmek İçin Tıklayınız

Yorum Sizin?

İlginizi Çekebilir